Pouštní oblast národního parku Joshua Tree, známého výskytem stejnojmenného stromu, navštíví každoročně přes milion turistů.

Pouštní křižovatka

V národním parku Joshua Tree spolu sousedí dva rozdílné typy pouští – Coloradská poušť (Colorado Desert) a poušť Mohave (Mojave Desert). Každá je charakteristická vlastním ekosystémem, který je determinován zejména rozdílnou nadmořskou výškou.

Východní části parku je součástí Colorado Desert (ta je součástí Sonorské pouště – Sonora Desert). Nadmořská výška se v této části parku pohybuje do 3000 stop (tj. cca 910 metrů) nad mořem. Je přirozeným domovem pro keře creosote a kaktusy Cholla, jejichž výskyt je na některých místech východní části parku velmi značný. Zároveň se zde nacházejí některé oblíbené palmové oázy.

Západní část parku má vyšší nadmořskou výšku a zasahuje do něj Mohavská poušť. Prostředí je zde trochu chladnější a zároveň i vlhčí. V této části parku se vyskytuje juka krátkolistá, jejíž anglický název zní Joshua Tree, který dal parku své jméno.

Pouští klima je zejména v letních měsících pro člověka nesnesitelné až brutální. Dešťové srážky jsou velmi zřídkavé a těžko odhadnutelné. V suchém a parném létě se příroda může zdát zcela bez života.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek joshua-tree.cz zakázáno.    © 2013 joshua-tree.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí