Pouštní oblast národního parku Joshua Tree, známého výskytem stejnojmenného stromu, navštíví každoročně přes milion turistů.

Návštěvnická centra v národním parku Joshua Tree

Národní park Joshua Tree disponuje hned třemi návštěvnickými centry, kde mohou turisté jednak zakoupit vstupenky do parku, ale hlavně získat mnoho informací o oblasti, případně se zúčastnit pravidelných akcí a edukativních výletů pořádaných místními rangery, kteří oblast i národní park detailně znají.

Všechna návštěvnická centra se nacházejí u třech vjezdů do parku, takže minimálně jedno z nich nelze minout… Oasis Visitor Center se nachází poblíž severního vjezdu do parku a je otevřeno po celý rok od 8 do 17 hodin. V centru je ke zhlédnutí několik výstavních expozic o národním parku Joshua Tree a na přání lze shlédnout i videopořad o parku. Návštěvníci zde mohou zakoupit i suvenýry, knihy a občerstvení.

Další z návštěvních center se nachází u východního vjezdu do praku a jmenuje se Joshua Tree Visitor Center. Otevřeno je taktéž po celý rok od 8 do 17 hodin a nabízí podobné služby jako předchozí návštěvní centrum. V blízkosti jsou k dispozici i sprchy, které zejména v létě návštěvníci jistě ocení, neboť v místních kempech zpravidla nejsou k dispozici.

U jižního vjezdu do parku se nachází Cottonwood Visitor Center, jež je taktéž otevřeno po celý rok a to od 9 do 16 hod (o víkendech pak již od 8 hod.). I zde je možno shlédnout výstavní expozice; v blízkosti se nachází kemp a taktéž začátek jedné z nejhezčích stezek k Oáze ztracených palem (Lost Palms Oasis).

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek joshua-tree.cz zakázáno.    © 2013 joshua-tree.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí