Pouštní oblast národního parku Joshua Tree, známého výskytem stejnojmenného stromu, navštíví každoročně přes milion turistů.

Národní park Joshua Tree

Již v roce 1936 byla oblast dnešního národního parku Joshua Tree vyhlášena americkou přírodní památkou. Národním parkem se stala v roce 1994 a každoročně ho navštěvuje více než jeden milionů turistů. Park, jenž má rozlohu 3200 km2, je z větší části tvořen divočinou, tj. oblastí, kde jsou žádné nebo jen minimální lidské zásahy.

Národní park Joshua Tree je otevřen po celý rok. Do parku existují tři vjezdy – jižní u Cottonwood Spring, severní u Twentynine Palms a západní u Joshua Tree Village. Parkem vede upravená síť silnic; od severní k jižnímu vjezdu činí vzdálenost zhruba 45 mil. Vstupné do parku činí 15 USD na vozidlo (platí pro všechny pasažéry) a platí po dobu sedmi dnů. Je možné zakoupit i roční vstupenku za 30 USD a pro turisty, kteří se hodlají vydat i do dalších národních parků v USA, bude patrně nejvhodnější roční vstupenka (annual pass) za 80 USD, která je platná ve všech parcích spravovaných federální vládou.

Z relativně blízkých národních parků lze jmenovat například Death Valley vzdálené 330 mil, Zion National Park (375 mil) či podobně vzdálený Grand Canyon (390 mil). V dosahu je možné navštívit i národní park Sequoia.

V parku se nachází devět kempů, kde lze za velmi nízký poplatek strávit noc. Přenocovat lze i v divočině mimo kempy; k tomu je zapotřebí pouze zastavit se v některém z návštěvních center a požádat o zvláštní povolení, jež se vydává zdarma.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek joshua-tree.cz zakázáno.    © 2013 joshua-tree.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí