Pouštní oblast národního parku Joshua Tree, známého výskytem stejnojmenného stromu, navštíví každoročně přes milion turistů.

Kdy navštívit národní park Joshua Tree

Národní park Joshua Tree je otevřen návštěvníkům celoročně a záleží tedy pouze na turistech, jakou roční dobu pro svou návštěvu zvolí. Hlavním aspektem pro rozhodování bude zřejmě, neboť pouštní klima s sebou přináší extrémní letní teploty.

Většina návštěvníků tak volí pro návštěvu zejména jarní a podzimní měsíce, kdy jsou teploty snesitelné a je možno podniknout v parku i fyzicky náročnější aktivity jako turistické výlety, horolezectví či cyklistické túry. Průměrné nejvyšší denní teploty se na jaře a na podzim (tj. duben až květen, konec září až začátek listopadu) pohybují mezi 25-30 stupni Celsia.

PRUM. POČET NÁVŠTĚVNÍKŮLEDÚNOBŘEDUBKVĚČERČNCSRPZÁŘŘÍJLISPROROK
2003-2012 (tis.)105117192185117716366741091311071 338

V létě je návštěvnost parku nejnižší a toto období volí pro návštěvu zejména milovníci extrémů, neboť průměrná nejvyšší teplota se pohybuje nad 40 stupni Celsia a ani v noci často teplota neklesá pod 25 stupňů.

Zima přináší studenější dny okolo 15 stupňů, přičemž noci bývají mrazivé a neboť teplota klesá v průměru dva stupně pod nulu. Ve vyšších polohách parku pak není výjimkou ani sníh.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek joshua-tree.cz zakázáno.    © 2013 joshua-tree.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí