Pouštní oblast národního parku Joshua Tree, známého výskytem stejnojmenného stromu, navštíví každoročně přes milion turistů.

Jak se dostat do národního parku Joshua Tree

Národní park Joshua Tree se nachází v jižní části Kalifornie, v relativní blízkosti ke hranicím státu Arizona a Nevada. Z nejbližších větších měst lze jmenovat Los Angeles (220 km) na západ od parku, San Diego (280 km2) na jihozápad od parku a opačným směrem na severozápad je pak vzdáleno nevadské Las Vegas zhruba 340 kilometrů.

Cesta autem je zřejmě nejpravděpodobnější pro většinu návštěvníků, neboť žádná pravidelná veřejná doprava až do národního parku není zavedena. Směrem od Los Angeles vede mezistátní silnice číslo 10, po které je možno se dostat přes Palm Springs a Indio až téměř k jižnímu vjezdu do parku.

Další možností je odbočit ještě před Palm Springs (ve směru od Los Angeles) na silnici číslo 62, po které se dá dostat jak k západnímu vjezdu do parku u Joshua Tree Village, tak i k severnímu u městečka Oasis of Mara.

Ze San Diega je možno zvolit několik různých tras – severní po mezistátní silnici číslo 15 s pozdějším napojením opět na silnici číslo 10, případně zajímavější cestu směrem na západ po mezistátní silnici číslo 8 a následně odbočení na silnici číslo 78, jež vede přes poušť Anza Borrego a následně k Salton Sea, známému jezeru s nadmořskou výškou 69 metrů pod úrovní hladiny moře.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek joshua-tree.cz zakázáno.    © 2013 joshua-tree.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí