Pouštní oblast národního parku Joshua Tree, známého výskytem stejnojmenného stromu, navštíví každoročně přes milion turistů.
Partneři
Na jihozápadě USA se nachází řada krásných přírodních památek a národních parků - například Údolí smrti neboli Death Valley; jednou z nejvíce navštěvovaných přírodních památek je pak Grand Canyon. K návštěvě láká řada dalších míst Spojených států; mnoho turistů se každoročně rozhodně strávit dovolenou třeba na Floridě.

Národní park Joshua Tree

Národní park Joshua Tree se nachází v jihovýchodní části státu Kalifornie v USA. Prohlášen za národní park byl v roce 1994, ale již od roku 1936 byl národní přírodní památkou. Jedná se o pouštní oblast o rozloze zhruba 3200 km2, ve které se střetávají dvě pouště – Mohavská a Coloradská.

Hlavní atrakcí parku je strom – juka krátkolistá – známá pod anglickým názvem Joshua Tree. Výskyt tohoto stromu z podčeledi agávovité je charakteristický pouze pro oblast Mohavské pouště a hlavně pro národní park Joshua Tree, kterému dal své jméno.

Oblast se vyznačuje pouštním klimatem – velmi malý úhrn srážek a v letních měsících obrovské vedro; v zimních naopak často noční teploty klesají až pod nulu. Hlavní sezona probíhá v parku od podzimu do jara; letní měsíce jsou co do počtu návštěvníků nejslabší z důvodu nesnesitelného horka, kdy teploty ve dne šplhají pravidelně nad 40 stupňů ve stínu.

Ročně si najde cestu do národního parku Joshua Tree více než jeden milion návštěvníků. Ti zde kromě obdivování krásných stromů najdou dostatečné množství možností pro pěší turistiku; oblíbené jsou zejména stezky k palmovým oázám. Oblast je také vyhledávána horolezci pro své nezaměnitelné skalní formace.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek joshua-tree.cz zakázáno.    © 2013 joshua-tree.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí