Pouštní oblast národního parku Joshua Tree, známého výskytem stejnojmenného stromu, navštíví každoročně přes milion turistů.
Co vidět v Joshua Tree
Fauna a flora
Joshua Tree
Zajímavá místa
Palmové oázy Keys View

Palmové oázy v národním parku Joshua Tree

V národním parku Joshua Tree panuje pouštní klima a velká většina povrchu je tvořena kameny a pískem. Přesto se v parku nachází prameny vody, kolem nichž existuje několik oáz s vegetací a často se u nich zdržuje i divoká zvěř.

V těchto oázách taktéž často rostou palmy a jsou jedněmi z nejčastějších návštěvnických cílů turistických stezek. Jedna z největších oáz se nachází v severozápadní části parku nedaleko západního vjezdu. Oáza je pojmenována 49 Palms Oasis, kde číslovka v názvu samozřejmě značí počet palem. K palmám vede relativně náročná několikakilometrová stezka se značným převýšením, ale rozhodně se vyplatí podniknout.

Další z palmových oáz se nachází na opačné straně parku, v blízkosti jeho jižního vstupu. Oáza se nazývá Lost Palms Oasis a vede k ní zhruba šestikilometrová upravená stezka začínající v kempu Cottowood.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek joshua-tree.cz zakázáno.    © 2013 joshua-tree.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí