Pouštní oblast národního parku Joshua Tree, známého výskytem stejnojmenného stromu, navštíví každoročně přes milion turistů.
Co vidět v Joshua Tree
Fauna a flora
Joshua Tree
Zajímavá místa
Palmové oázy Keys View
Partneři
Na jihozápadě USA se nachází řada krásných přírodních památek a národních parků - například Údolí smrti neboli Death Valley; jednou z nejvíce navštěvovaných přírodních památek je pak Grand Canyon. K návštěvě láká řada dalších míst Spojených států; mnoho turistů se každoročně rozhodně strávit dovolenou třeba na Floridě.

Co vidět v národním parku Joshua Tree

Národní park Joshua Tree dostal své jméno právě po stromu, jehož výskyt je možno lokalizovat téměř výhradně na Mohavskou poušť, jež zasahuje do národního parku. Strom Joshua tree, jenž se v parku hojně vyskytuje, je tak zřejmě největším lákadlem pro návštěvníky. Největší exempláře Joshua Tree, v češtině juky krátkolisté, jsou téměř 12 metrů vysoké a zřejmě více než 100 let staré.

Park však nabízí výrazně více než pouze tyto krásné stromy. Velmi vyhledávaným místem je mezi návštěvníky vyhlídka Keys View. Je umístěna zhruba dvacet minut jízdy od západního vstupu do parku a tato odbočka z hlavní silnice parku se turistům jistě vyplatí. Z Keys View je dechberoucí pohled od údolí, za nímž se ční vysoké vrcholy okolních hor či naopak jezero Salton Sea s nadmořskou výškou pod úrovní hladiny moře.

V parku, který se vyznačuje pouštním a suchým klimatem, se nachází několik oáz s prameny vody. Vzhledem k velkému horku nejsou schopny tyto prameny vytvořit potoky či řeky, ale u jejich ústí vznikly oázy, kolem kterých často roste bujná vegetace. V několika z nich k nebi ční palmy a tyto oázy jsou častým cílem návštěvníků. Ne vždy jsou umístěny v dosahu automobilu, často je třeba k nim podniknout několikakilometrovou procházku.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek joshua-tree.cz zakázáno.    © 2013 joshua-tree.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí