Pouštní oblast národního parku Joshua Tree, známého výskytem stejnojmenného stromu, navštíví každoročně přes milion turistů.
Co dělat v Joshua Tree
Aktivity
Pěší turistika Horolezectví

Turistika v národním parku Joshua Tree

Pěší turistika je asi hlavní možností aktivit v národním parku Joshua Tree. Nachází se v něm několik upravených stezek různé délky a obtížnosti. Při procházkách je vždy nutné myslet na dostatek vody a to zejména v létě, kdy v parku panuje obrovské vedro a během túry není zpravidla možnost se před sluncem nikam schovat.

Pro denní výlety lez doporučit například dvě stezky za palmovými oázami. 49 Palms Oasis Trail je pětikilometrová trasa nacházející se v severní části parku. Její start je zhruba pět kilometrů od návštěvnického centra Oasis. Dobře upravená stezka vede do skalnatého kaňonu, ve kterém se nachází oáza s několika desítkami palem; trasa je náročná svým převýšením.

Další vycházkou za palmami je stezka Lost Palms Oasis nacházející se v jižní části parku. Stezka začíná u kempu Cottonwood a okruh měří zhruba 12 kilometrů. Návštěvníkům, kteří tento výlet podstoupí, bude odměnou pohled na kaňon s několika palmami.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek joshua-tree.cz zakázáno.    © 2013 joshua-tree.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí