Pouštní oblast národního parku Joshua Tree, známého výskytem stejnojmenného stromu, navštíví každoročně přes milion turistů.
Co dělat v Joshua Tree
Aktivity
Pěší turistika Horolezectví

Lezení po skalách v národním parku Joshua Tree

Národní park Joshua Tree je doslova rájem pro lezce. Více než 400 různých tvarů skalních formací a na 8000 lezeckých tras představují ideální prostředí pro lezce různých schopností a stylů.

Pro lepší orientaci o možnostech lezení po skalách v národním parku lze získat návštěvnických centrech přesný popis možností, které se lezcům nabízejí. Stejně tak je nutné nejdříve se seznámit s místními pravidly pro lezení, zejména pak používání fixních pomůcek; tato pravidla jsou poměrně složitá a každý lezec by je měl znát.

Důležité je samozřejmě za všech okolností zachovávat bezpečnost a dbát na co nejšetrnější přístup k parku, jeho obyvatelům a pokladům, které nabízí. Národní park Joshua Tree má dlouholetou historii osídlení, a proto je zde k nalezení řada artefaktů dob dávno minulých.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek joshua-tree.cz zakázáno.    © 2013 joshua-tree.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí