Pouštní oblast národního parku Joshua Tree, známého výskytem stejnojmenného stromu, navštíví každoročně přes milion turistů.
Co dělat v Joshua Tree
Aktivity
Pěší turistika Horolezectví
Partneři
Na jihozápadě USA se nachází řada krásných přírodních památek a národních parků - například Údolí smrti neboli Death Valley; jednou z nejvíce navštěvovaných přírodních památek je pak Grand Canyon. K návštěvě láká řada dalších míst Spojených států; mnoho turistů se každoročně rozhodně strávit dovolenou třeba na Floridě.

Co dělat v národním parku Joshua Tree

Národní park Joshua Tree se vyznačuje pouštním klimatem, které zejména v letních měsících často omezuje možnosti aktivit v parku. Většina návštěvníků tak proto dává přednost návštěvě v jarních či podzimních, případně i zimních měsících.

Park je jako stvořený pro krásné procházky po upravených stezkách; těch nejznámějších je na výběr několik, často vedou například k palmovým oázám. Je samozřejmě možné i sejít z vyznačených tras, ale k tomu je bezpochyby potřeba schopnost orientace a dobrá mapa. Existuje i možnost přenocování v divočině, ke kterému je potřeba speciální povolení. V noci je tak možno například pozorovat hvězdy, které jsou v této oblasti výrazně jasnější než v městských aglomeracích, kde jejich pozorování ztěžují světla měst.

Národní park Joshua Tree je velmi vyhledávaným místem mezi horolezci nebo spíše lezci po skalách. V parku nejsou velehory ale spíše menší skály, kterých je pro lezce v nabídce více než 400 a umožňují tak vyzkoušet své schopnosti jak začátečníkům, tak i pokročilým lezcům.

Na své si v parku přijdou i příznivci cyklistiky; jezdit je možno po silnicích vedoucích parkem, které nejsou nijak zásadně frekventované, ale i po řadě upravených nezpevněných stezek.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek joshua-tree.cz zakázáno.    © 2013 joshua-tree.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí